ELLEna - галерея декупажа

Оригінальні подарунки ручної роботи для Вас і Ваших друзів!

Поиск и карта сайта


Прикрашаємо  життя  разом!

Блог → День любові 365 днів у рік!

17 февраля 2015 г.

 І хоча,день св. Валентина вже минув, день любові і визнання кохання, серце яке кохає, кохає кожен день,і свято любові триває 365 днів у рік! Давайте ще трохи продовжимо насолоджуватись теплими відчуттями тим шлейфом, що подарував нам цей день...
 Це день покровителя всіх закоханих, який відмічають в багатьох країнах світу. 14 лютого закохані (або, що вже теж стало традицією, просто близькі люди) освідчуються в коханні та повазі й дарують один одному приємні подарунки і "валентинки" - невеликі листівки, прикрашені сердечками, трояндочками, кошенятами, що цілуються ангелками або голубками.

Щодо "винуватця торжества" існує кілька легенд. Так, якщо вірити одній з них, в 269 році римський імператор Клавдій II готувався до завоювання світу, але армії не вистачало воїнів. Виною тому Клавдій II вважав сімейне життя, і тому видав декрет, згідно з яким солдатам заборонялося одружуватися протягом всієї військової служби. Вступив у шлюб, на думку імператора, занадто багато часу витрачає на сім'ю і зайнятий думками нема про благо імперії. Але молодий священик Валентин, який ще займався природничими науками та медициною, пішов наперекір володарю і вінчав закоханих таємно. Імператор, дізнавшись про це, відразу ж наказав стратити священика.

Чекаючи виконання вироку, Валентин закохався у сліпу дочку тюремника. Користуючись своїми медичними знаннями, він вилікував її сліпоту. Перед стратою надіслав їй прощальне послання, яке підписав "Від твого Валентина" (звідси - листівки- "валентинки").

14 лютого 269 року Валентину відрубали голову за непокору імператору. Пізніше священик був канонізований католицькою церквою. У 496 році Папа Римський Геласиус оголосив 14 лютого Днем Святого Валентина. Але згодом канонізація була знята,так як не було достеменних даних про життя монаха.

У Західній Європі День Св.Валентина відзначається з 13 століття, в США - з 1777 року. В Україні ж це свято є достатньо новим, але, тим не менш, вже встигло стати масовим.

Одна з традиційних проблем будь-якого свята - вибір подарунка. День Св.Валентина - не виняток. Головний атрибут цього свята, як уже було сказано, - "валентинка". Також прийнято обмінюватися різними сувенірами.

Американці на початку XIX століття на це свято стали посилати своїм нареченим марципани. А на початку 1800 після освоєння виробництва карамелі стали випускати "спеціальні" цукерки-карамельки. Їх робили червоно-білими (червоний означав пристрасть, білий - чистоту любові), на яких видряпувати святкові слова. Пізніше цукерки стали укладати в картонні коробки у формі серця. З тих пір повелося, що подарунок на День закоханих повинен включати якісь солодощі у формі серця (торт, цукерки, тістечко, шоколад, печиво).

В Англії свого часу серед молодих людей був популярний звичай вибирати для себе Валентину. Вони на шматочках пергаменту писали імена дівчат, після чого складали їх разом. Дівчина, ім'я якої витягав юнак, на цілий рік ставала його Валентиною, а він - її Валентином.

В Італії День Св.Валентина називають "солодким", оскільки коханим дарують найчастіше солодощі. Французи ж вважають за краще дарувати коштовності. Також слід зазначити, що саме французи ввели любовні послання у вигляді чотиривіршів.

У Фінляндії цей день, в якійсь мірі можна назвати жіночим, оскільки подарунки підносяться жінкам. У Японії навпаки - вважають свято виключно чоловічим, а найпоширеніший подарунок - чоловічі аксесуари (бритви, портмоне, лосьйони і т.д.).

У Польщі прийнято в цей день відвідувати Познаньську метрополію, де покояться мощі Святого Валентина, а також знаходиться його чудотворна ікона, паломництво до якої, як вважається, допомагає в любовних справах.

Ми ж в Україні радуємо своїх коханих і близьких різноманітними подарунками,починаючи від листівок-"валентинок" до супер дорогих подарунків(що кому по кишені та по щедрості!).Все більш цінними і бажаними стають подарунки ручної роботи. 
  Вже виробилась навіть традиція прикрашати кафе, ресторани, готелі, перукарні і т.д. відповідним декором,щоб налаштувати відвідувачів на відповідний святковий настрій.
 Ось таке Дерево Любові я зробила для львівської перукарні "Маленька мрія",яка радувала своїх клієнтів любовними передбаченнями! А ще сама перукарня прикрашена безліччю ось таких красивих сердець моєї ручної роботи.Долучилось до святкування і одна з львівських кафешок, яка теж створювала настрій своїм клієнтам красивим декором.Тут, також всі серця власноруч мною вирізані з фанери, з наступною обробкою і декоруванням!Ось такою плідною була підготовка до самого свята! А як ви святкуєте цей чудовий всіма улюблений день? Свої відгуки можете залишити у комментаріях!
Просмотры: 1 187
Понравилась запись? Поделись с друзьями!

Підпишись на новинки сайта!

Ваше имя:
Ваш e-mail:             
Ваш моб. телефон:

В Контакті!Блог

Майстер-класи

Акції

В магазине 198 товаров


Купюрниця "Львів.Опера"
500 грн.
под заказ

Тарілка з фото
300 грн.
под заказ

Скринька "Попелюшка"
300 грн.
под заказ

Шкатулка"Наречена"
550 грн.
под заказ

Шкатулка "Маленька фея"
300 грн.
под заказ